Cibule jako královna pomoci při nachlazení a kašli

25.06.2018

I v létě se nám může podařit podlehnout nachlazení a kašli. Královnou pomoci při uzdravení je pak "obyčejná" cibule. Nakrájejte cibuli na malé kostičky a posypte cukrem. Dejte cibuli čas, aby se z ní uvolnila šťáva a pak cibulový sirup vypijte. Tento recept mi poradila moje kamarádka Jana, která měla ještě další cibulový tip v rukávě: Nakrájejte cibuli na plátky a dejte v noci k posteli. Cibule totiž umí pohltit viry kolem vás. Tedy pokud vám nevadí cibulový odér:) A ještě mi Jana zaslala následující recept "cibulových ponožek" z knihy : "Zázračná chůze " od Vinci Lászlo. Zkuste!


Cibulové ponožky mají silný čistící efekt. Uvolňují hlen a spolehlivě zmírňují bolest. Jejich vyjímečnost spočívá v tom, že přes reflexní zóny na chodidlech můžou rozvinout účinek na celé tělo.

Rozkrájíme nadrobno jednu větší cibuli. Rozložíme ji na lněný nebo bavlněný šátek, přitlačíme a ohřejeme na obrácené pokličce od hrnce, ve kterém se vaří voda. Šátky si dáme na chodidla tak, aby se pokrájená cibule dotýkala chodidel. Natáhněte si na nohy hrubé ponožky a udržujte nohy v teple. Měli byste je mít po celou noc. Ráno si nohy umyjte v teplé vodě a důkladně vysušte ručníkem.


A ještě jeden necibulový tip na vyléčení nachlazení je tzv. židovský penicilín alias Slepičí polévka, do které přidáte česnek a feferonku. Podle mé zkušenosti je to opravdu ten nejlepší lék na nachlazení a chřipku, který existuje.


Jitka Nesnídalová