Hormonální jóga není marketingový trik... Přesvědčte se o tom sama na vlastní kůži!:)

30.06.2018

Opravdu jsem patřila mezi ty, které jsme se domnívaly, že hormonální jóga je jen marketingový trik. Měla jsem pocit, že se jedná pouze o vybrané pozice z hatha jógy a lup šup, to je vše. Ouha! Jak jsem se mýlila! A to mi o hormonální józe muselo říci v minulosti alespoň 5 žen nezávisle na sobě, než jsem konečně poslechla tato "znamení" a více se zahloubala do studia hormonální jógy.

A skutečně se nejedná o povrchní sestavu "vykradenou" z hatha jógy. Dinah Rodriguez sestavovala tuto sestavu velmi pečlivě, do hloubky a několik let. Provedla i evaulaci celé sestavy s ženami, se kterými dlouhodobě cvičila a u každé ženy došlo buď k úplnému vymizení nepříjemných symptomů přechodu nebo vymizení cyst, bolestivé menstruace či neplodnosti. A pokud nedošlo k úplnému vyléčení, pak došlo alespoň ke zmírnění obtíží.

Klíčem k úspěchu je cvičit hormonální jógu pravidelně! První tři měsíce každý den a pak nejméně 3x týdně. V hormonální józe se využívají různé způsoby dechu a zádrže. U každého cviku se provádí bastrika - tzv. psí dýchání, které velmi účinně masíruje vaječníky a obnovuje jejich životní energii. Také se pracuje s imaginacemi štítné žlázy, hypofýzy, prosvětlování částí těla. Jedná se o staré tibetské techniky a o velmi sofistikovanou a ucelenou sestavu....

Jitka Nesnídalová