Nechte vaši pleť zářit! Rozhovor s paní Lucií Havlíkovou

06.08.2018

PharmDr. Lucia Havlíková je jedna ze dvou krásných dam, která stojí za značkou KOMBE (unikátní ženšenový čaj) a PURE DISTRICT (wellbeing koncept store, kde se prodává právě KOMBE a korejská kosmetika bez chemie WHAMISA). Vystudovala farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové. Po absolutoriu pracovala pro farmaceutické společnosti, kde se specializovala především na onkologii, revmatologii, dermatologii či gynekologii. Díky tomuto zaměření získala bohaté zkušenosti z klinické praxe, které velmi aktivně zúročuje ve své současné práci. Spolu s MgA. Líbou Drdákovou otevřely na podzim loňského roku unikátní prostor na pražských Vinohradech, kterému daly název Pure District. Nejen v obchodě, ale i na www.puredistrict.cz si můžete zakoupit ženšenový čaj KOMBE, který je jediný svého druhu na českém trhu a je chráněn ochrannou známkou. Dále zde exkluzivně nakoupíte kosmetiku bez chemie WHAMISU, na kterou mají obě dámy exkluzivní zastoupení pro český a slovenský trh.

Již poněkolikáté jsem v časopise "Jóga dnes" objevila přílohu - váš "Pure district journal" a velmi mě zaujala vaše láska ke korejské kosmetice, píšete: "Korejci mají nejhezčí pleť na světě, ale není to "zadarmo". Pro Korejce je totiž péče o pleť součástí životního stylu... Již malé holčičky si 2x denně čistí svou pleť dvoufázově... Stejně důležité, jako vyčistit si zuby a umýt ruce, je čištění, hydratace a aplikace UV faktorů. V Evropě bohužel přemýšlíme o péči až ve chvíli, kdy řešíme nějaký problém..."

Proč podle vašeho názoru české ženy nevěnují péči o pleť větší pozornost? Je to otázka sebevědomí? Nebo tradice "krému Nivea" našich babiček a maminek?

To je těžká otázka. A myslím si, že je to o přístupu a jiné životní filozofii. Určitě si nemyslím, že české či evropské ženy o sebe nepečují. Naopak. Každopádně naše myšlení je postavené jinak. Do nedávna jsme například neřešily ani složení přípravků. Neumíme se na ošetření pleti podívat z pohledu prevence. Neumíme předcházet problémům a to je škoda. My začínáme řešit problém s pletí, až když nastane. V tu chvíli saháme po přípravcích na vrásky, akné, hydrataci...

Korejky se o pleť automaticky starají od útlého mládí. V Koreji je navíc v rámci běžné konverzace téma pleť na prvním místě. Je jim to tak vštěpováno od malička. Proto je pro Korejce naprosto klíčové, aby jejich pleť zářila.


Jak začít měnit myšlení českých žen, aby se více inspirovaly v péči o pleť?

Je pro mě velmi inspirující ukázat nám všem jiný směr a zkusit si jej na vlastní kůži. Na základě osobních zkušeností a zkušeností našich zákazníků si dovolím tvrdit, že zázraky se dějí. A tyto výsledky jsou natolik významné, že spouští řetězovou reakci, takže se dá říci, že myšlení českých žen v péči o pleť se již začíná měnit. Také si myslím, že osobní zkušenost a doporučení jsou nejsilnější motivací ke změně.


Korejská filozofie péče o pleť je velmi krásné a užitečné téma. Co se vás na této filozofii zvláště oslovuje?

Nejvíce mě na tom všem baví, že můžeme být krásnější nejenom uvnitř, ale i vně. A také plně souhlasím s názorem, že kosmetika se nemá vybírat podle věku, pohlaví či dne a noci, nýbrž podle typu pleti. Protože pokud má někdo suchou pleť, potřebuje stejnou péči v mládí ale i ve zralém věku.


Co vás přivedlo k podnikání s korejskou kosmetickou značkou WHAMISA na českém trhu? Jaké byly začátky? Co vám dodávalo sílu vytrvat?

Když to vezmu úplně od začátku, tak za naším příběhem stojí můj muž. Řadu let spolupracuje s Korejci. Tito lidé jsou nesmírně slušní a uctiví. Při každé návštěvě dovezli nějaké dárky, které jsou typické pro Koreu. Nejčastěji to byl ženšen. A tam se zrodila myšlenka dovážet nejkvalitnější ženšen do České republiky.

Tak začala moje spolupráce s Líbou Drdákovou a zrodilo se Kombe. V mezidobí jsme hledaly další nejlepší produkty. Věděly jsme, že nejhezčí pleť mají Korejky. Doufaly jsme, že v Koreji nalezneme něco, co je čisté, přírodní a zároveň funguje. Viděly jsme spoustu značek, které ale tyto podmínky vůbec nesplňovaly. A tady nám pomohla dáma, která je českým guru na přírodní kosmetiku, Andrea Vémolová.

Whamisu objevila na německém veletrhu biokosmetiky. Nejdříve jsem dohledávala složení. Musím říct, že mě to na první pohled oslovilo jako farmaceuta. Všechny složky jsou přírodní, většina v bio kvalitě, žádná přidaná voda, a ještě navíc fermentace. Nic takového jsem předtím neviděla. Hned jsme to začaly zkoušet na sobě, svých blízkých a různých typech pleti. Výsledky byly natolik působivé, že jsme se snažily o exkluzivní zastoupení pro Čechy a Slovensko. To se nám "do roka a do dne" povedlo. I když je komunikace s Korejci občas velmi obtížná a zdlouhavá, mají něco, co my neumíme udělat a tato energie za to určitě stojí.


Co je podle vás základem zdravě vypadající pleti?

Každá zdravá pleť září. K tomu je ale potřeba znát typ své pleti a dopřát jí vše potřebné. V první řadě je nutné pleť čistit 2 x denně, nejlépe dvoufázově. Jen dokonale čistá pleť je schopna vstřebat účinné látky a z nich dále profitovat. A každý z nás potřebuje něco jiného. Je to individuální, ale produkty Whamisa se mezi sebou krásně kombinují. Je možné si poradit s mnoha problémy. Lidé, kteří začali používat kosmetiku Whamisa prostě září. Vnímají to nejenom oni sami, ale i jejich okolí.


Jaký produkt WHAMISA máte speciálně ráda?

Asi vás zklamu, ale já mám ráda všechny produkty. Protože jenom díky všem krokům v péči o pleť ji mám nejhezčí, jakou jsem kdy měla. Počínaje dvoufázovým čistěním, poté aktivací pleti pomocí tonika a neméně důležitou další speciální péčí v podobě očního krému, lotia a pleťového oleje.

Navíc nám nedávno dorazily novinky v podobě tělové péče, dětské péče, péče chránící před UV zářením. Jestli jste někdy zažila pocit malé holčičky v "růžovém oddělení", tak přesně tento pocit zažívám 2 x denně a kdykoli, když dorazím do našeho obchodu Pure District.


Prodáváte také korejský ženšenový čaj a říkáte, že je vaším skoro každodenním rituálem. Jaké pozitivní změny vám osobně přineslo pravidelné pití ženšenového čaje?

Jak jsem již zmiňovala, korejský ženšenový čaj Kombe, byl naším prvním produktem. Obsahuje unikátní kombinaci nejkvalitnějšího ženšenu na světě a jujuby. Touto kombinací dochází k násobení účinků ženšenu. Jeho schopnosti vyrovnávat imunitní systém do správné rovnováhy nutí tělo pracovat správně. Tudíž mi poskytuje takový ochranný štít před možnými nemocemi. Navíc mě nabíjí energií a dávám si ho také před cvičením, protože zlepšuje metabolismus a spalování.


Kde mohou zákaznice ženšenový čaj KOMBE ochutnat a otestovat korejskou kosmetika WHAMISA na vlastní kůži?

Čaj Kombe i kosmetiku Whamisa je možné otestovat přímo v našem obchodě Pure District v Budečské 11 na pražských Vinohradech. Jste srdečně zváni, rádi se o vás osobně postaráme.


Poskytujete ženám v rámci vašich služeb poradenství v péči o pleť?

Ano, vždy se snažím nachystat celou péči na míru. Buď přímo v obchodě, kde je možné vše vyzkoušet, ale i mailem či telefonicky. Na vyžádání zasíláme vzorky produktů zdarma.


To je skvělá služba! Je něco, co byste na závěr ráda vzkázala čtenářkám?

Nikdy není pozdě začít se o sebe starat. Dle našich zkušeností na věku nezáleží, výsledky se viditelně dostaví napříč všemi věkovými kategoriemi.


Paní Havlíková, děkuji moc, že jste si našla čas na velmi podnětné odpovědi na otázky a velmi si cením vaší inspirativní práce! Věřím, že jste inspirací pro mnohé ženy nejen v péči o pleť, ale i v tom, že děláte to, co milujete a milujete to, co děláte.... 

Otázky pokládala Jitka Nesnídalová