Laskavý rozhovor s Michaelou Podanou nejen o důležitosti šíření pozitivní energie

07.08.2018

Ing. Míša Podaná Ph.D. je ředitelkou Agentury Motivace. Koučkou a lektorkou osobního rozvoje. Dlouhodobě podporuje občanské sdružení Cesta životem bez bariér, které působí na Kutnohorsku. Míšu znám mnoho let a považuji ji za jednu ze skutečně zářících lidí a jsem moc vděčná, že spolupracujeme a že jsme si také velmi blízké na osobní rovině. Nikdy se nezdráhám o Míše říci, že je prostě "osvícená". Je nesmírně laskavá, přející, má otevření hřejivé srdce...


Míšo, mohla bys, prosím, čtenářkám a čtenářům více přiblížit poslání Agentury Motivace, jíž jsi ředitelkou?

Poslání Motivace je vzdělávat studenty především starší 40 let. Od roku 1999 nabízíme skupinové kurzy angličtiny v úrovních od úplných začátečníků po středně pokročilé. V roce 2007 jsme nabídku rozšířili o kurzy osobního rozvoje, například rétoriku, komunikaci, dále o psychologické poradenství.


Tvojí životní radostí je také koučování, že? Koučuješ sebe sama a jak?

Ano, koučování se věnuji od roku 2000, kdy jsem se věnovala především koučování sama sebe a pokračuji v různé intenzitě do současnosti. Pracovat sama na sobě a touha po osobním růstu je klíčové pro úspěšnou práci s klienty. Při koučování mám neustále na mysli konkrétní cíl, jasnou strategii, udržení pozitivních myšlenek, v neposlední řadě pochvaly, případně odměny za splnění úkolů.


A co máš ráda na koučování druhých?

Těší mě skutečnost, když druzí se díky mému vedení stávají úspěšnými, šťastnými, více spokojenými. Tito lidé pak šíří krásnou energii do svého okolí. Je to mentální domino, které šíří dobrou náladu, úsměv, úspěch. J


Také o tobě vím, že ti vůbec není cizí kladný přístup k životu. Jak jsi k němu došla a v čem ti pomáhá či tě obohacuje?

Kladný přístup k životu mi odstartovala nejtěžší událost mého života. Ve 13 letech jsem ztratila svou báječnou Maminku. Po dlouhých, smutných měsících, ve kterých jsme si s rodinou byli nekonečnou oporou, jsem se odrazila s knihou: Síla pozitivního myšlení (Peale).

Snažím se vše pozitivní, co v srdci nosím, věnovat dále. Ráda jsem povzbuzením a oporou ve chvílích, kdy je člověk v úzké uličce.


Jaké je tvoje životní krédo?

Žít život v lásce.


Jsi maminkou. Jak zvládáš vybalancovat práci a soukromí?

Ano, mám synka (3 roky) a dcerku (1 rok), děti jsou u mě na prvním místě. Věnuji jim svůj čas, který ode mě potřebují, i na úkor práce. Děti rostou, chvíle, které s nimi prožívám nyní se již nebudou opakovat, nebude-li však zakázka, která "uteče", ve vhodnou chvíli přijde jiná.


Co bys vzkázala těm, kteří zrovna procházejí nějakou obtížnou životní situací?

Never give up! Nikdy se nevzdávat!

Být s rodinou, přáteli, sdílet, umět si říci o pomoc, umět hovořit o svých emocích, které právě prožívají.


A také vím, že je tvým oblíbeným tématem ženství. Měla bys nějaké tipy, jak se ke svému krásnému a plnému ženství navrátit?

  • Naslouchat naší moudré intuici a zdravým instiktům
  • Jít cestou srdce
  • Mít odvahu pro změnu
  • Povzbuzovat svou vášnivou tvořivost


Kouzelné dny přeji všem krásným ženám! Míša Podaná 

Otázky pokládala Jitka Nesnídalová