Nic není tak horké, jak se uvaří

30.09.2018

Někdy si myslíme, že jsou na nás chyby, které je potřeba co nejrychleji změnit. Ale někdo nás může mít rád právě pro tyto naše chybky. Nejde o to být dokonalá, ale je o to být spokojená, že?! Nejde o to vypadat jako "one million dollar baby", ale cítit se ve svém vnitřním světě dobře. Nejde o to mít dokonalé tělesné proporce, být výkonná jako ten nejostřílenější manažer nebo být vždy za všech okolností vstřícná! Prostě dovolte si být hlavně sama sebou! Tolik otřepaná faze, že? V životě nejde o to být dokonalá, ale být šťastná...


Nic není tak horké, jak se zdá

Konkrétně si vzpomínám, jak jsem kdysi přednášela na jedné akci a vzala jsem si takové krátké šatičky a jedna skupinka v publiku se vzadu smála a já pořád měla pocit, že se ti lidé smějí mně, že mi asi ty šaty vylezly moc nahoru a stojím tam odhalená! Jistě znáte tento pocit, kdy vám vaše obavy a strachy "vyrábějí" v představách podobné kousky! Začala jsem se ošívat a celou přednášku jsem se ošívala dále - to muselo být něco!, říkala jsem si, když jsem slézala z pódia, alespoň, že jsem neupadla! Moje spolupřednášející mi potvrdila můj pocit z mého příšerného "výkonu" slovy Ono tě asi něco svědilo, viď? Že jsi se tak pořád ošívala?... Jedním slovem "paráda"! A pak ke mně na konci akce přišla velmi milá dáma, že ji moje přednáška inspirovala k napsání článku! Tedy, neumíte si představit, jak mě to zahřálo na duši! 

A tak někdy to, co si uvaříme a zdá se to být jako velmi horká kaše, nakonec zase tak horké být nemusí, jak říká jedno moudré české přísloví. 

Jitka Nesnídalová