Vaše charisma!

07.11.2018

Co dodává vašemu životu ten živoucí, jiskřivý a nádherný šmrnc? Přeci vaše charisma, vaše osobnost! A proto je na čase již více svoji osobnost neskrývat a nechat ji zářit v sobě, ze sebe, pro sebe, pro ostatní. Podle Napoleona Hilla existují tyto zdroje našeho charisma:

 • Stisk ruky
 • Tón hlasu
 • Držení těla a vystupování
 • Vyzařování myšlenek
 • Péče o zevnějšek


Úkol: Akce

Vaším úkolem bude všímat si, jak tisknete ruku druhým při pozdravu a stisknout ji opravdu vášnivě! Hlídejte si držení těla, to platí neodmyslitelně ke štěstí - rovná záda a úsměv! A samozřejmě naší vášnivou podstatu podtrhne sukně! Jsme ženy a sukně je nádherné vyjádření naší ženskosti! Korálky, krásné naušnice, náramek, řetízek - to vše nám dodá příjemný pocit sama ze sebe! Vyzkoušejte jaké to je pověsit kalhoty na hřebík a pěkně provětrat své sukně a šaty!

Otázky k zamyšlení:

 • Je něco, co pro sebe můžete udělat, abyste více "pečovala" o své charisma?
 • Pokud se rozhodujete v nějaké situaci a nevíte, jak oříšek rozlousknout, zeptejte se vždy: "Co by dělal člověk, který se opravdu miluje?"


Drobná cvičení:

 • Nikdy nemluvte o sobě vulgárně nebo pohrdavě "jsem děsná, hrozná, strašná, apod..." To vás dostává naprosto zbytečně a jistě pryč z proudu lásky a úcty sama k sobě!
 • "Zkuste komunikovat s vnitřním dítětem prostřednictvím psaní. I v tomto případě vyjde na povrch spousta informací. Vezměte si na to tužky nebo fixy dvou různých barev. Jednou barevnou tužkou v dominantní ruce napište otázku. Potom druhou tužkou v nedominantní ruce nechte dítě napsat odpověď. Je to naprosto fascinující cvičení. Když píšete otázku, dospělí si myslí, že všechno znají, ale ve chvíli, kdy vezmete psací náčiní do opačné ruky, vyjde často úplně jiná odpověď, než jakou jste očekávali." L. L. Hay "Síle je ve vás"

A já jen mohu potvrdit, že když sama dělám toto cvičení nebo jej provádíme s ženami na seminářích, jsme překvapené jednoduchostí, krásou a moudrostí odpovědí... Naše moudrá vnitřní holčička ví zkrátka své! Ona je ta, která je stále napojená na všeobjímající lásku a její odpovědi z ní vyvěrají. Kdežto my dospělí se většinou necháme krůček po krůčku zválcovat energií obav, strachu či nedůvěrou ve své vlastní schopnosti. A také ztrácíme důvěru v energii lásky, která nás obklopuje, sytí a ochraňuje. Nezraněná malá holčička uvnitř nás ví, jak se jí více odevzdat. Proto ji pečlivě a něžně naslouchejme, protože jedině tak se můžeme cítit celiství. Co říkáte?

"Vždy říkám, že když se hlas a vize uvnitř stanou pronikavějšími, jasnějšími a hlasitějšími než názory zvenčí, zvládli jste svůj život!"

Dr. John Demartini


Energie vděčnosti podtrhuje naše charisma!

Ach ano, jak krásné je téma vděčnosti! Vděčnost uzdravuje srdce a přináší lesk do našich očí. Vděčnost naplňuje náš život pocitem, o kterém jsem přesvědčená, že patří mezi naše největší bohatství. Jednou jsem slyšela příběh, jak kdosi navštívil nějakou od nás velmi vzdálenou zemi a tam žila jedna stařena v chýši a ten člověk se jí zeptal, co by dělala, kdyby náhle získala velký obnos peněz. Ona prý bez zaváhání odpověděla, že by je dala chudým... Tato stařena jistě věděla, co to znamená žít život s vděčností v srdci...

"Neztrácejte už ani okamžik litováním, protože prociťujete-li nanovo chyby minulosti, jako byste se jimi znovu nakazili!" Neville Goddard

Srdce naplněné vděčností je jedním z největších bohatství, kterým člověk může disponovat. Vděčnost naplňuje život radostí a klidem. Každý den vonět k tomuto květu pro štěstí je jistě moudré rozhodnutí, co říkáte? Nikdy není pozdě naplnit své srdce vděčností, co říkáte? Za ten božský pocit to prostě vždycky stojí!

Vděčnost je pocit, který v nás dokáže zažehnout naši přirozenou vášeň, která pulzuje v našich žilách, v našem srdci, v naší duši a také dokáže otevřít právě naše srdce té všeobjímající energii, která je nasycena vášní a vždy připravena nás dosytit. Proto bude úkolem vnímat více naše dary.

Kdykoliv si vzpomenete, přetáhněte si přes hlavu pomyslné tričko s nápisem "požehnaná" nebo "obdarovaná" a těšte se z darů, které již máte nebo na které se těšíte!

Otázky k zamyšlení:

 • Jak často pocítíte ve vašem srdci vděčnost? Kolikrát za den? Pokud pociťuji vděčnost málo - proč?
 • Co můžete udělat pro to, cítit ve vašem srdci vděčnosti více?
 • Je někdo, komu byste mohli vyjádřit vděčnost právě teď hned? Tak to udělejte, co říkáte?:)

Nezapomínejte nejen na to, že jste obdarovaní různými dary vnějšími, ale i těmi vnitřními - vaši krásou, vaší jedinečností, vaší láskou, vaším pochopením, vaším smyslem pro humor, vašimi talenty, vaší něhou, vaší vnitřní sílou, vaší představivostí, vaší vytrvalostí, vaším tělem, vaší vášní!


Drobné cvičení:

ANO a vděčnost

Toto cvičení zkoušejte provádět těsně před spaním. S nádechem si řekněte vždycky nějakou záležitost, věc, člověka, za kterého nebo za co jste vděční a s výdechem jednoduché a procítěné "ANO"...


Vaše charisma - Vaše jedinečnost

Každý vnitřně a přirozeně touží po lásce, po štěstí, po zdraví a prosperitě. Zeptejte se lidí, hádám, že vám každý přikývne, že vlastně ano, že takový život by byl fajn. A pak často člověk povzdychne: "Ach jo, ale to není nic pro mě. Já nejsem dost hezká... Já nejsem dost štíhlá... Já nejsem dost schopná... Já nejsem... Já nejsem...." Zkusme místo toho začít říkat KDO JSME!!!


Drobné cvičení na pročištění

Když jste venku, řekněte třikrát a dynamicky mantru "Ha"! A pusťte vše ven! Představte si, jak vše nepotřebné z vás odchází a rozpustí se v slunci, větru či dešti! Velmi vás to ozdraví, uvolní!


Naše intuice

V pohádkách se vypráví, že "hrnec zlata", tedy ten největší náš poklad, se nachází na konci duhy. Nedávalo by ale smysl, aby ten největší poklad sídlil mimo nás - někde venku, že? Náš největší poklad sídlí v naší duši, v našem těle, v našem srdci, v naše břiše! Intuice je takový šestý smysl, který je napojen na to, co nás přesahuje, tedy na Zdroj, na Matku přírodu, na vesmírnou intelginci...

Drobné cvičení

Imaginace: Spojte se svou nejhlubší vrstvou duše, tedy se svou božskou jiskrou! Najděte si chvíli pro sebe, uvelebte se a soustřeďte se pouze na sebe, na své pocity v těle, dýchejte hlouběji. A pak v představě zkuste naladit frekvenci "mé skutečné já", "má božská jiskra". Tuto frekvneci poznáte podle toho, že je vám dobře, cítíte klid a dokážete cítit svoji vnitřní sílu, svůj střed, svoji svobodu a lásku. Užijte si tento pocit božského klidu...

Jitka Nesnídalová