Vaše charisma!

07.11.2018

Co dodává vašemu životu ten živoucí, jiskřivý a nádherný šmrnc? Přeci vaše charisma, vaše osobnost! A proto je na čase již více svoji osobnost neskrývat a nechat ji zářit v sobě, ze sebe, pro sebe, pro ostatní. Podle Napoleona Hilla existují tyto zdroje našeho charisma:

  • Stisk ruky
  • Tón hlasu
  • Držení těla a vystupování
  • Vyzařování myšlenek
  • Péče o zevnějšek


Úkol: Akce

Vaším úkolem bude všímat si, jak tisknete ruku druhým při pozdravu a stisknout ji opravdu vášnivě! Hlídejte si držení těla, to platí neodmyslitelně ke štěstí - rovná záda a úsměv! A samozřejmě naší vášnivou podstatu podtrhne sukně! Jsme ženy a sukně je nádherné vyjádření naší ženskosti! Korálky, krásné naušnice, náramek, řetízek - to vše nám dodá příjemný pocit sama ze sebe! Vyzkoušejte, jaké to je pověsit kalhoty na hřebík a pěkně provětrat své sukně a šaty!

Otázky k zamyšlení:

  • Je něco, co pro sebe můžete udělat, abyste více "pečovala" o své charisma?
  • Pokud se rozhodujete v nějaké situaci a nevíte, jak oříšek rozlousknout, zeptejte se vždy podle rady Teal Scott: "Co by dělal člověk, který se opravdu miluje?"


Drobné cvičení:

  • Nikdy nemluvte o sobě vulgárně nebo pohrdavě "jsem děsná, hrozná, strašná, apod..." To vás dostává naprosto zbytečně a jistě pryč z proudu lásky a úcty sama k sobě!

"Vždy říkám, že když se hlas a vize uvnitř stanou pronikavějšími, jasnějšími a hlasitějšími než názory zvenčí, zvládli jste svůj život!"

Dr. John Demartini


Energie vděčnosti podtrhuje naše charisma!

Ach ano, jak krásné je téma vděčnosti! Vděčnost uzdravuje srdce a přináší lesk do našich očí. Vděčnost naplňuje náš život pocitem, o kterém jsem přesvědčená, že patří mezi naše největší bohatství. 

"Neztrácejte už ani okamžik litováním, protože prociťujete-li nanovo chyby minulosti, jako byste se jimi znovu nakazili!" Neville Goddard

Srdce naplněné vděčností je jedním z největších bohatství, kterým člověk může disponovat. Vděčnost naplňuje život radostí a klidem. Každý den vonět k tomuto květu pro štěstí je jistě moudré rozhodnutí, co říkáte? Nikdy není pozdě naplnit své srdce vděčností. Za ten božský pocit to prostě vždycky stojí!

Vděčnost je pocit, který v nás dokáže zažehnout naši přirozenou vášeň, která pulzuje v našich žilách, v našem srdci, v naší duši a také dokáže otevřít právě naše srdce té všeobjímající energii, která je nasycena vášní a vždy připravena nás dosytit. Proto je fajn vnímat více naše dary. Kdykoliv si vzpomenete, přetáhněte si přes hlavu pomyslné tričko s nápisem "požehnaná" nebo "obdarovaná" a těšte se z darů, které již máte nebo na které se těšíte!

Nezapomínejte nejen na to, že jste obdarovaní různými dary vnějšími, ale i těmi vnitřními - vaši krásou, vaší jedinečností, vaší láskou, vaším pochopením, vaším smyslem pro humor, vašimi talenty, vaší něhou, vaší vnitřní sílou, vaší představivostí, vaší vytrvalostí, vaším tělem, vaší vášní!


Drobné cvičení:

ANO a vděčnost

Toto cvičení zkoušejte provádět těsně před spaním. S nádechem si řekněte vždycky nějakou záležitost, věc, člověka, za kterého nebo za co jste vděční a s výdechem jednoduché a procítěné "ANO"...


Vaše charisma - Vaše jedinečnost

Každý vnitřně a přirozeně touží po lásce, po štěstí, po zdraví a prosperitě. Zeptejte se lidí, hádám, že vám každý přikývne, že vlastně ano, že takový život by byl fajn. A pak často člověk povzdychne: "Ach jo, ale to není nic pro mě. Já nejsem dost hezká... Já nejsem dost štíhlá... Já nejsem dost schopná... Já nejsem... Já nejsem...." Zkusme místo toho začít říkat KDO JSME!!!

Jitka Nesnídalová