Zázraky? Kde v Čechách o ně můžete požádat....

14.07.2018

Zázraky v Čechách?

Kde a koho v Čechách o ně můžeme poprosit? Třeba na Šumavě nebo i v Praze! Pojďme se podívat na zázraky Panenky Marie Lurdské u šumavské Hauswaldské kaple a zázraky rabiho Löva na Starém židovském hřbitově!


Hauswaldská kaple

Hauswaldská kaple se nachází v docházkové vzdálenosti od šumavské turistické vesničky Srní. Procházka to není vůbec náročná, jsou to zhruba jen 2 km a v této jinak velmi kopcovité oblasti vás s překvapením čekají pouze dva kopečky. Když jsem tam tenkrát šla já, na cestě jsem potkala mnoho seniorů, jak si poklidně vyšlapují směr Hauswaldská kaple. 

A už když se blížíte ke kapličce, jakoby vás ovanula zvláštní energie, která vás konejší a zároveň dodává sílu. Občanské sdružení Karel Klostermann ("spisovatel Šumavy") a Správa národního parku Šumava obnovila toto poutní místo tak něžným a krásným způsobem, až vám srdce při jeho návštěvě radostí a pokorou ani nedutá. 

Mnoho legend se váže k tomuto místu Hauswaldské kaple. A Genius loci je tu vskutku cítit, proto není divu, že se zde konaly bohoslužby a dokonce i poutníci z Itálie si nenechali ujít příležitost poklonit se zde Panence Marii Lurdské s prosbou a vírou v zázračné uzdravení. Malé šumavské Lurdy jsou tak obdobou slavných francouzských Lurd, a proto zasvěcení k Panence Marii Lurdské, jakožto patronce zázraků uzdravení. Napijte se ze zázračné vody nebo se jí omyjte a pevně věřte! A zázraky nechť se dějí!


Hrob rabiho Löva na Starém židovském hřbitově

A pak je tu hrob rabiho Löva. Najdete ho na Starém židovském hřbitově v centru Prahy. Cedulka se jménem není přímo na hrobě, ale na protější zdi. Množství kamínků, kterými je hrob posetý, vám však jistě napoví, že se jedná právě o tento slavný hrob rabína, který podle legendy sestrojil Golema. Kamínek si proto s sebou přineste nebo když zapomenete, nevadí. Stačí nějaký zvednout ze země, položit jej na hrob a hlavně si v tu chvíli něco přát! 

A tak už na svá vyplněná přání déle jen nečekejte a jděte svým přáním vstříc hned teď a nechte si pomoci od povolaných... Rozjeďte se na Šumavu nebo do centra Prahy a nechte naplnit svoje srdce vírou v zázraky....

S radostí Jitka Nesnídalová